Grüne Woche – targi w Berlinie

Dzisiejszy artykuł miał być na zupełnie inny temat. Ale wczoraj wróciłam z berlińskich targów Grüne Woche i jestem pod ogromnym wrażeniem. I chyba po raz pierwszy na tym blogu będzie więcej zdjęć niż tekstu.

Grüne Woche

Internationale Grüne Woche Berlin Zielony Tydzień to cykliczna impreza targowa na której można zobaczyć największą ekspozycje z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. W tym roku organizowana jest w dniach 16-25.01.2015 czyli będzie trwała jeszcze do niedzieli! Jeśli ktoś nie ma planów na najbliższe dni, to polecam, bo na targach naprawdę jest co oglądać.

Koszt biletu to 14 Euro za osobę, szczegółowy cennik biletów dostępny jest tutaj: cennik Grüne Woche

Co można zobaczyć na targach:

Kraje

Na targach są hale, w których wystawione są ekspozycje z poszczególnych krajów. Ekspozycji i potraw jest całe mnóstwo, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawione są kraje prawie wszystkich kontynentów, można znaleźć i zakupić najróżniejsze wyroby.
Stoiska prezentujące kraje na targach w Berlinie.

Stoiska prezentujące kraje na targach w Berlinie.

Potrawy

Na targach można spróbować chyba praktycznie każdej potrawy świata. Czy są to rosyjskie pielmieni, francuskie crepes czy marokańska potrawa podawana w tażin. Do tego ryby, owoce morza, mięsa i wędliny oraz wyborne sery. Jest w czym wybierać.
Różnorodność potraw na targach w Berlinie

Różnorodność potraw na targach w Berlinie

Alkohole

Na targach znajduje się cała osobna hala targowa poświęcona tylko piwom! Z ciekawostek mogę dodać, że praktycznie na każdym stoisku w hali prezentującej Rosję można zakupić kieliszek wódki w cenie 1 Euro 🙂
Ogromna różnorodność piwa na targach w Berlinie

Ogromna różnorodność piwa na targach w Berlinie

Niemcy

Na targach można zwiedzić wszystkie niemieckie landy w jednym miejscu. Jest co podziwiać.
Prezentacje niemieckich landów

Prezentacje niemieckich landów

Polska

Całkiem spore miejsce na targach zajmują prezentacje poszczególnych regionów Polski. Można tu zjeść chleb ze smalcem, spróbować tradycyjnych pierogów i spróbować polskiego piwa!
Prezentacja Polski na targach w Berlinie

Prezentacja Polski na targach w Berlinie

Kwiaty

Ekspozycje obejmujące kwiaty są ogromne. Można zakupić gotowe kompozycje, cebulki, nasiona, akcesoria ogrodnicze a nawet całe szklarnie.
Ekspozycje kwiatowe są ogromne.

Ekspozycje kwiatowe są ogromne.

Zwierzęta

Tutaj byłam najbardziej zaskoczona. Przekrój zwierząt, które można podziwiać na targach jest zadziwiający. Można zobaczyć owady, gady, papugi, psy i koty, bydło i trzodę chlewną, konie i kozy a nawet renifery. A wszystko na ogrzewanych halach.
Zwierzęta na targach

Zwierzęta na targach

Dla wystawców

Czy warto brać udział w targach? Moim zdaniem warto, pisałam o tym już wcześniej w artykule Pomysł na reklamę firmy ? targi branżowe. Dotyczy on co prawda polskich targów, ale zagraniczne są dużo większe i można trafić do większej ilości zwiedzających. Koszt zakupu stoiska 9m2 to co najmniej 4.000Euro. Dużo.

Jak można uczestniczyć w targach taniej?
Jeśli posiadasz produkty rękodzieła lub regionalne produkty możesz spróbować dogadać się z organizacjami, które mają wykupiony udział w targach i wziąć udział w targach jako podwystawca. Warto rozmawiać przede wszystkim z Samorządami Województwa i organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców jak na przykład LOTy (Lokalne Organizacje Turystyczne), LGD (Lokalne Grupy Działania), Cechy rzemieślnicze i wiele innych. Wówczas koszt udziału w targach jest znacznie mniejszy a czasem nawet bezpłatny.

 

[box]Jeśli podoba się Tobie ten wpis i chcesz być na bieżąco powiadamiany o najnowszych artykułach, zapisz się na mój newsletter – obiecuję żadnego spamu, tylko wartościowe teksty, a dla Ciebie prezent – 4 wzory biznesplanów do pobrania.

[/box]

4 komentarze

  1. Krzysztof 19 stycznia 2015
    • Magda Grzegorczyk 19 stycznia 2015
  2. Sebastian 27 stycznia 2015
  3. www.cls.pl 28 stycznia 2015

Add Comment