O konkursie blog roku 2014 – blogi biznesowe

Choć sama w tym roku w konkursie nie biorę udziału to zachęcam wszystkich do oddawania głosów na swoich faworytów. Zaraz wyjaśnię dlaczego.

Jako to z tym konkursem jest

Najpierw zdradzę Ci pewien sekret. Biznesopedia.pl nie jest moim pierwszym blogiem. Dawno temu też prowadziłam bloga, który jakimś cudem był nawet trochę popularny (jak na ówczesne czasy oczywiście). Tematyka była optymistyczno-lifestylowa, bo któż wtedy prowadził blogi profesjonalne. Brałam nawet udział w konkursie Blog Roku 2005 🙂 Serio. Czy ktoś jeszcze pamięta tamte czasy w blogosferze?

Konkurs w 2005 roku miał całkiem inne zasady niż tegoroczny. Brały w nim udział tylko blogi na platformie onet, zgłoszenia mógł dokonać autor lub czytelnik, a głosowało się przez oddanie głosu na platformie. Ktoś zgłosił mój blog do konkursu, onet wrzucił baner na moją stronę, ktoś tam nawet głosował.

Wiecie jak bardzo to było motywujące? Niesamowicie, czułam wtedy taką motywację do działania, pisania, czułam, że to co robię się komuś podoba i chce na mnie głosować. Dlatego też sama głosowałam na swoich faworytów. Pamiętam, jak codziennie wysyłałam głos na mojego faworyta – bloga Wawrzyniec Prusky i jak bardzo się cieszyłam gdy to on zwyciężył w konkursie.

Ja oczywiście do finału nie doszłam, ale motywacja jaką wyniosłam z konkursu była bezcenna. I choć przez lata nie udzielałam się w blogowym świecie to w konkursie głosowałam zawsze.

Blogi o biznesie w konkursie Blog Roku 2014

W tym roku stawiam na blogi dotyczące przedsiębiorczości – bo są one dla mnie najważniejsze. Chciałabym, żeby idea pracy nad własną firmą, rozwojem własnej marki była jak najbardziej popularyzowana.

Przygotowałam małe zestawienie blogów biznesowych na które sama zagłosowałam i które polecam obserwować na co dzień. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj na któryś z blogów poniżej. Jeśli czytasz regularnie jakiś inny blog – to sprawdź czy bierze udział w konkursie i oddaj na niego głos. Pokaż, że lubisz go czytać i chcesz na niego głosować.
Wiem, że wokół głosowania jest wiele kontrowersji – że głosy można kupić na allegro, że prośby o głosowania zamieszczone są na forum, itp. Ja uważam, że warto głosować. Wartościowi blogerzy nie posuwają się do takich sztuczek i nawet jeżeli nie mają szansy wygrać, to zagłosuj, pokaż, że Tobie zależy. Koszt smsa to tylko 1,23zł. Uwaga – głosowanie trwa tylko do 10 lutego, więc pośpiesz się – czas ucieka 🙂

 Jarek Guc Antyzarządzanie

antyzarzadzanie

Blog prowadzony od niedawna, ale za to tak jak lubię – z przekorą. O zarządzaniu biznesem, pracą i sobą. Czasem kontrowersyjnie, ale zawsze zawiera celne spostrzeżenia i ciekawe pomysły a do tego dobrze się czyta.

Binzesoweinfo

biznesoweinfo

 

Blog o biznesie, prowadzony bardzo regularnie z ogromną ilością wartościowych wpisów. Agnieszka Skupieńska mimo, że wkłada wiele pracy i serca w tego bloga, to zachęca do głosowania na jej drugą stronę 2drink.pl . Ja swój głos oddałam na bloga biznesowego.

Celina Chełkowska – bloger społeczny

celina chełkowska

 

Ponieważ idea spółdzielni socjalnych jest bardzo bliska mojemu sercu, to ten blog przypadł mi do gustu od samego początku. Podziwiam autorkę za wkład pracy, który wkłada w podróże po Polsce, aby reklamować spółdzielnie. Kopalnia wiedzy dla każdego, kto myśli o działalności gospodarczej w formie PESu.

Tajemnica przedsiębiorstwa

tajemnica przedsiębiorstwa

Blog prowadzony przez radcę prawnego – Roberta Solgę, który w przystępny sposób tłumaczy, co można zrobić, aby chronić swoją firmę przed nieuczciwą konkurencją. Wszystko opatrzone konkretnymi przykładami. Obowiązkowa lektura dla każdego przedsiębiorcy.

 Łukasz Kruszewski – niestandardowo na temat nieruchomości

łukaszkruszewski

Rewelacyjny blog w którym autor pisze nie tylko o rynku nieruchomości ale też o marketingu, sprzedaży i zarządzaniu. Do tego tak jak ja uważa, że połączenie filozofii i biznesu to bardzo dobry pomysł.

Finanse na obcasach

finansenaobcasach

Blog bardziej o finansach i oszczędzaniu, ale o przedsiębiorczości także. Magda przedstawia spojrzenie na świat ekonomii okiem kobiety. Celnie i ciekawie.

 

Poza wymienionymi wyżej blogami zagłosowałam także na te z innej kategorii – na bloga Life Manager-ka która pisze o zdrowym trybie życia oraz na bloga Jest Rudo – o fotografii i pasji w życiu. A Ty – jakie blogi polecasz? Na jakie zagłosujesz? Podziel się linkami w komentarzu.

 [box]Jeśli podoba się Tobie ten wpis i chcesz być na bieżąco powiadamiany o najnowszych artykułach, zapisz się na mój newsletter – obiecuję żadnego spamu, tylko wartościowe teksty, a dla Ciebie prezent – 4 wzory biznesplanów do pobrania.

[/box]

6 komentarzy

  1. cls.pl 8 lutego 2015
    • Magda Grzegorczyk 8 lutego 2015
  2. Ola i Milena 9 lutego 2015
  3. Jakub 10 lutego 2015
    • Magda Grzegorczyk 10 lutego 2015
  4. DannyroN 18 czerwca 2017

Add Comment